Осушувачі стисненого повітря

Промислові осушувачі стиснутого повітря

 

На сьогоднішній день промисловість не може обійтися без застосування стисненого повітря. Стиснене повітря є найбільш доступним і дешевим сировинним, а також енергетичним джерелом. Особливо широко стиснене повітря використовується у промисловості та у будівництві.

Для того, щоб стиснути повітря використовують повітряні компресори. Атмосферне повітря, що стискається в компресорі, завжди містить водяну пару. При стисканні повітря підвищується концентрація водяної пари, але водночас збільшується температура стисненого повітря, що підтримує воду може пари.

Коли стиснене повітря надходить у систему розподілу та охолоджується, водяна пара конденсується. Конденсат у стисненому повітрі часто призводить до значного скорочення терміну служби основного технологічного обладнання. Неповне видалення конденсату може спричинити корозію. При низьких температурах можливе замерзання конденсату, і, як наслідок, руйнування трубопроводів, вихід з ладу приладів КВП. Для багатьох технологій присутність вологи в стиснутому повітрі є вкрай неприпустимою, так як стиснене повітря контактує з продуктом і впливає на його якість, будь це транспортування цементу, видування ПЕТ пляшки, повітророзподіл або виробництво електроніки. Тому для того, щоб стиснене повітря можливо було безпечно використовувати, його потрібно пропустити через систему вологоподілу, осушення та фільтрації. Крапельна волога  видаляється на відділювачах рідини та коалесцентних фільтрах. А зниження вологості стиснутого повітря застосовуються промислові осушувачі стисненого повітря.

Осушувачі стисненого повітря – це пристрої, які виконують найважливішу роль – видалення водяної пари зі стисненого повітря.

Типи осушувачів стисненого повітря:

– рефрижераторні осушувачі стисненого повітря;

– адсорбційні осушувачі стисненого повітря з холодною регенерацією;

– адсорбційні осушувачі стисненого повітря із гарячою регенерацією.

Особливістю адсорбційних осушувачів, на відміну рефрижераторних, і те, що адсорбційні осушувачі можуть знизити точку роси стиснутого повітря до -40°З, і, за необхідності, до -70°С.

Поділяють адсорбційні осушувачі холодної та гарячої регенерації.

ТОВ «МАС СІСТЕМЗ» пропонує своїм партнерам вирішувати завдання щодо осушення стисненого повітря на базі адсорбційних осушувачів. Наша компанія виробляє адсорбційні осушувачі різної продуктивності від 2 до 1500 нм3/год для тих підприємств, де є потреба у підготовці стисненого повітря.

Типи адсорбційних осушувачів стисненого повітря:            Осушители сжатого воздуха для производства азота                                  

  • Адсорбційні осушувачі з холодною регенерацією;
    Адсорбційні осушувачі із гарячою регенерацією.

Адсорбційний осушувач з холодною регенерацією

Непідготовлене стиснене повітря перед входом в осушувач проходить через  сепаратори вологи та фільтри, які очищають його від крапельної вологи, олії та пилу. Після фільтрації стиснене повітря надходить в колону, що осушує, заповнену адсорбентом. Як адсорбент використовується силікагель або активований алюміній. Проходячи через адсорбенти, стиснене повітря осушується.

Адсорбційний осушувач стисненого повітря зазвичай складається з 2 колон, в одній з яких відбувається осушення стисненого повітря, а інша колона в цей час регенерується. Після певного часу процеси в колонах змінюються місцями. Адсорбційний осушувач стисненого повітря з холодною регенерацією може забезпечувати точку роси до -70°С. Втрати стисненого повітря при роботі адсорбційного осушувача з холодною регенерацією становлять до 15%.

Адсорбційний осушувач з гарячою регенерацією

Головною перевагою адсорбційних осушувачів з гарячою регенерацією є практично відсутність втрат цінного стисненого повітря на продування регенерованої колони. Замість цього використовується спеціальний нагрівальний елемент. Повітря для регенерації береться з атмосфери нагрівається і подається в колону, що регенерується. Після регенерації адсорбент охолоджується знову ж таки атмосферним повітрям. Втрати стисненого повітря становлять 1,0-2,5%.

Управління процесом осушення стисненого повітря здійснюється за допомогою контролера, які забезпечують оптимальну продуктивність протягом усього терміну служби обладнання.